Lekcje biblioteczne

Data: 01.07.2021 r., godz. 00.00    1257
„Zwierzątka w literaturze” to kolejny temat lekcji bibliotecznych skierowanych do najmłodszych przedszkolaków.
Podczas czerwcowych spotkań dzieci zapoznały się z serią książek o „Tupciu Chrupciu”, „Krowie Matyldzie” oraz „Psim patrolu”. Dowiedziały się wiele ciekawostek z życia zwierząt domowych. Oprócz tego, z dużą uwagą słuchały opowiadania pt. „Franklin chce mieć zwierzątko”, na podstawie którego odgadywały zagadki i uczestniczyły w zabawie polegającej na losowaniu bajkowych zwierzątek. Na koniec spotkania dzieci z zapałem wykonywały zakładki w postaci myszki.

Każda wizyta dzieci w bibliotece jest dla nas ważna, ponieważ umożliwia dzieciom bezpośredni kontakt z książką, a przez odpowiednią literaturę kształtuje się smak przyszłego czytelnika.