Jazzowe Walentynki - Miłość niejedno ma imię

Andrzej Zielak - kontrabas
Mariusz Mocarski - perkusja

14 lutego (wtorek) godz. 19.00

Wstęp wolny (na podstawie wejściówek)
Rezerwacja wejściówek:
227865024 wewn. 22 lub salakoncertowa@bibliotekaradzymin.pl

W romantyczny walentynkowy wieczór mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert pt. „Miłość niejedno ma imię”, podczas którego usłyszą Państwo najpiękniejsze polskie i zagraniczne piosenki o miłości w opracowaniu jazzowym. Wyjątkowa propozycja dla wszystkich zakochanych. Na naszych gości czeka niesamowita uczta muzyczna. Z pewnością podczas tego niezwykle ciepłego zimowego wieczoru zakochani w każdym wieku znajdą coś dla siebie. Wystąpią artyści polskiej sceny muzycznej, którzy zabiorą nas w sentymentalną miłosną podróż muzyczną, impresję zabawną i radosną, chwilami skłaniającą do zadumy i wzruszającą, niosącą optymizm, uśmiech i pozytywne emocje.

W koncercie wezmą udział instrumentaliści - absolwenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, aktywni muzycy uczestniczący w wielu różnych stylistycznie projektach popowych, jazzowych i bluesowych, wykładowcy w szkołach muzycznych.

Koncert uświetni swoim występem Małgorzata Szarek - wokalistka, kompozytorka, muzykolog, absolwentka Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, w klasie wokalistyki jazzowej prof. Izy Zając oraz muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Edukację muzyczną rozpoczęła w klasie śpiewu solowego pod kierunkiem Małgorzaty Miecznikowskiej-Gurgul w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. Następnie swój warsztat wokalny rozwijała w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowej prof. Izy Zając. Emisję kształciła również pod kierunkiem Barbary Abramowicz oraz interpretację i dykcję w klasie Jolanty Banak. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów wokalnych, w których zwyciężyła. M.in. Pejzaż bez Ciebie w Bydgoszczy, poświęcony twórczości Anny Jantar (2007), Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2008), Festiwal Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie (2010). Uczestniczyła w wielu projektach telewizyjnych, produkowanych przez TVP 1, TVP 2, Polsat, takich jak: Anioły w Stróżach, Festiwal Bożego Narodzenia w Lublinie, koncert w Rzymie z okazji 25 rocznicy Fundacji im. Jana Pawła II, koncert Uwielbienia we Włocławku, a także z okazji ŚDM w Warszawie i wiele innych. Współpracuje z takimi artystami, jak: Halina Frąckowiak, Mariusz „Fazi” Mielczarek, Krzysztof Herdzin, Bogdan Hołownia,, Piotr Baron, Wojciech „Malina” Kowalewski, Marcin Jajkiewicz, Łukasz „Samba” Dmochewicz, Grzegorz Urban.