Od Opola aż po Broadway - koncert karnawałowy

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 15, 05-250 Radzymin
tel./fax: (22) 786- 50 - 24
e-mail: biuro@bibliotekaradzymin.pl

„Od Opola aż po Broadway”

Koncert/recital największych szlagierów polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej oraz hitów Broadway'u. Usłyszymy wielkie przeboje prezentowane na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wykonywane m.inn. przez Stana Borysa, Krzysztofa Krawczyka, Czerwone Gitary, Annę Jantar, Annę German czy Halinę Kunicką. Nie zabraknie repertuaru międzynarodowych artystów jak: Karel Gott, Dalida, Joe Dassin, Whitney Houston, Renato Carasone, Elton John... Finał koncertu wieńczą utwory ze światowej sławy musicali jak m.inn. : „My Fair Lady", „Taniec Wampirów”, „Romeo & Julia”, „Jekyll & Hyde", "Tell me on a Sunday", "Opera za trzy grosze", „Cabaret”...oraz z repertuaru niezapomnianych gwiazd Broadway'u jak Frank Sinatra, Barbra Streisand,Liza Minnelli, Olivia Newton-John czy Dean Martin.

Udział biorą:

Marta Wilk - wokalistka, aktorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Prowadząc działalność koncertową, współpracowała z wieloma filharmoniami i orkiestrami w Polsce i za granicą, wykonując partie mezzosopranowe. W 2000 roku związała się z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Miała tam okazję zmierzyć się z repertuarem nieco lżejszym, biorąc udział w spektaklach muzycznych t. j. Jesus Christ Superstar, Rocky Horror Show, Dyzma i in. Jej inklinacje muzyczne zaczęły oscylować w kierunku musicalu i piosenki poetyckiej. Wykonując z sukcesem ten repertuar, stała się laureatką wielu konkursów m. in. I Nagrody na Festiwalu Piosenki Francuskiej Lubin 2003, Nagrody na Festiwalu im. A. German Zielona Góra 2004. Jest także finalistką Konkursu im. A. Osieckiej w Warszawie w 2004 roku. Od 2006 roku zajęła się wyłącznie repertuarem rozrywkowym. Szerokie możliwości wokalne pozwalają jej na ciekawe zestawienia repertuarowe, od utworów musicalowych i rewiowych, poprzez piosenkę poetycką aż do smooth jazzu.

Mariusz Jaśko - wokalista, aktor, solista teatru "Sabat" Małgorzaty Potockiej z Warszawy, absolwent Studium Wokalno - Aktorskiego w Krakowie. Współpracował przez kilka lat z chorzowskim teatrem "Rozrywki" biorąc udział m.in. w spektaklach: „Cabaret”. „Skrzypek na dachu”, „Evita”, „Jesus Christ Superstar”, „Rocky Horror Show” i inn. Był artystą teatru "Faktu" Niny Repetowskiej w Krakowie oraz teatru "Broadway" Małgorzaty Obłój w Szczecinie. Śpiewał w licznych konkursach, festiwalach i projektach muzycznych. Występował w satyrycznym programie: "Dziennik telewizyjny Jacka Federowicza" w tvp. Jest współtwórcą broadwayowskiego show - Rewia Musicalowa (www.rewia-
musicalowa.pl).

12 Stycznia 2017 r. godz. 17:00
Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie