PodWieczorek: Tańka Szafraniec śpiewa polski big-beat x warsztaty alternatywnego parzenia kawy

• Data: 29.09.2023 r., godz. 18:30
  • Miejsce: Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
  • Kategoria: Koncert

Kolejne spotkanie w ramach PODWIECZORKU, czyli jedynego takiego cyklu spotkań kulturalnych w Radzyminie!

Czeka Was przyjemny czas w otoczeniu pięknej muzyki, uzdolnionych artystów... i kawy! Na dodatek parzonej alternatywnymi sposobami.

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu PodWieczorek zostało zorganizowane w Dzień Matki, a na scenie wystąpił Damian Ukeje. Z okazji Dnia Ojca, aby wyrównać energię damską - męską, do Miejskiej Sali Koncertowej zapraszamy Tańkę Szafraniec. Artystka przyjedzie z zespołem, a spodziewać się można akustycznych aranżacji jej autorskiego materiału oraz odważnych połączeń: KOBIECOŚĆ I KARUZELA UCZUĆ, BIG-BEAT, ROCK, SYNTH-POP ORAZ POLSKA POEZJA XX.  ZATOPIONA W NOWOCZESNOŚCI.

Artystka przez lata śpiewała w chórkach, wykonywała covery, a własne piosenki pisała do szuflady. Współpracowała z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in. Zbigniewem Wodeckim, Dorotą Miśkiewicz, Kasią Cerekwicką, Krzysztofem Cugowskim, Wojtkiem Cugowskim czy Dodą, Paullą, pracowała w chórkach programów X Factor, Must Be The Music, KFPP w Opolu, Sylwestrowa Noc Przebojów, nagrywała wokale dla Teatru Telewizji.

Pierwsza solowa płyta Tańki Szafraniec “Mozaika” to pełna barw mieszanka muzyczna: od big-beatu po alternatywny pop-rock. Tutaj synthy łączą się z poezją, mocny wokal spotyka gitarowe brzmienie, a ejtisowy beat porywa do tańca. Mozaika jest kolażem kobiecych ról i karuzelą emocji. Płyta ukazała się 1 października 2021 r.

W maju 2022 Tańka koncertem z utworami z debiutanckiego albumu MOZAIKA wygrała LIGĘ ROCKA czyli największy na Dolnym Śląsku festiwal dla zespołów rockowych i metalowych, odbierając nagrodę z rąk jury w składzie: Tomasz Organek, Tomasz Kasprzyk (Antyradio), Maciej Karbowski (Tides From Nebula). Zimą 2022 r. supportowała zespół MROZU a wiosenny sezon 2023 rozpoczyna grając koncert na Next Fest na jednej scenie z Jakubem Skorupą i Sorry Boys. Producentem albumu MOZAIKA jest Tomasz (Harry) Waldowski - perkusista zespołu LemON, producent albumów m.in. Renaty Przemyk, Skubasa, Chłopcy Konta Basia. Płytę MOZAIKA współtworzyli - Michał Szafraniec (Mrozu), Kacper Stolarczyk (Zakopower), Tomasz Świerk (LemOn), Maciej Matysiak (Bitamina, Vito Bambino).

A tuż przed koncertem…
WARSZTATY ALTERNATYWNEGO PARZENIA KAWY!

O 18.30 czekać na Was będzie mistrz kawy, który zabierze Was w kolejną kawową podróż. Tym razem szykuje się mocne orzeźwienie, czyli kawa mrożona! Oczywiście również parzona alternatywnie.

Podczas warsztatów poznamy tajniki przyrządzenia kawy, dowiemy się też skąd biorą się różnice w smaku i dlaczego każda kawa jest wyjątkowa oraz wymaga innego sposobu przyrządzenia.

Na wydarzenie zapraszamy wszystkich miłośników dobrego brzmienia, artystycznych doświadczeń i pasjonatów kawy.

Wstęp za jedyne 30 zł! Organizatorem wydarzenia jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin.

Bilety do nabycia TUTAJ.

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie