OPŁATEK DLA MAMY - koncert kolęd i pastorałek

w wykonaniu zespołu PRASKIE MAŁMAZYJE
pod kierunkiem Doroty Czajkowskiej
akompaniament: Jerzy Muczyński

W repertuarze kolędy tradycyjne, nowe kolędy i pastorałki
Muzyzka Stanisława Hadyny do słów Kazimierza Szemiotha.

27 stycznia (piątek) 2017 r. godz. 18.00 - Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie. Wstęp wolny!

Zespół  Praskie Małmazyje powstał w marcu 2009 r. Kilkoro seniorów zaprosiło panią Dorotę Czajkowską na zajęcia o kulturze w Domu Kultury Praga. Wiedząc, że jest wokalistką i instruktorem tańca poprosili o dalsze spotkania. Przychodziła do nich raz w tygodniu. Śpiewała z nimi przy herbatce, tańczyła w kręgu, by polepszyć ich samopoczucie. Po kilku miesiącach grupa ta wystąpiła na scenie prezentując repertuar ludowy i biesiadny. I tak powstał zespół, który ma za sobą wiele występów w DK PRAGA, u Wojciecha Siemiona w PETRYKOZACH, koncert inauguracyjny na otwarcie UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU w Wesołej, występy poza Warszawą oraz wyjazdy na warsztaty wokalne w różne ciekawe miejsca. Od 2010 roku zespół wyśpiewał i wytańczył:
•    I miejsce na III Żoliborskim Festiwalu „Piosenki Jesiennej”,
•    I miejsce w VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów TERAZ MY (grudzień 2010, mała forma sceniczna),
•    I miejsce w III Żoliborskim Festiwalu Piosenki Jesiennej (październik 2010),
•    I miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ” organizowanym przez Dom Kultury „Włochy” (maj 2011),
•    II miejsce w IV Żoliborskim Festiwalu Śpiewających Seniorów (październik 2011),
•    Wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów TERAZ MY (październik 2011, mała forma sceniczna).

Zespołowi w latach 2010-2015 akompaniował muzyk i aranżer Waldemar Wąsik, a od września 2015 muzyk i kompozytor Jerzy Muczyński.
Założycielką i kierownikiem zespołu jest pani Dorota Czajkowska

Przez 8 lat spotkań z muzyką, tańcem, literaturą i poezją praca w Praskich Małmazyjach wpłynęła na poprawę jakości życia wielu zagubionych ludzi w starszym wieku. Nawiązali wiele kontaktów z dziećmi i młodzieżą. Zdobyli wiele wyróżnień, otrzymali wiele podziękowań za zaszczepienie radości życia na wielu koncertach w Warszawie i w całej Polsce. Koncerty u nieżyjącego już Wojciecha Siemiona, liczne występy na uniwersytetach trzeciego wieku, w domach pomocy społecznej i domach dziecka odmieniły życie członków zespołu Małmazyje i uczyniły ich popularnymi i lubianymi.

Ostatnie 2 miesiące związane ze świętami Bożego Narodzenia dowiodły, że zespół jest rozchwytywany. Program kolędowy był prezentowany 8 w różnych miejscach. Teraz będzie go można zobaczyć w Radzyminie.