Brass Federacja XVIII Radzymińskie Zaduszki Jazzowe

BILETY (BIBLIOTEKA)

BILETYNA

Bilety w cenie 19zł.

Dla posiadaczy karty RKM - bilety w cenie 10zł (do nabycia w kasie biblioteki pon-pt 9:00-17:00)

Fragment utworu: https://youtu.be/TodmUJkT7tY

Wyobrażacie sobie listopadową zadumę na instrumentach dętych blaszanych? Refleksję nostalgię, zamyślenie w zaduszkowy wieczór przy "głośnych trąbach"?

Przyjdźcie na koncert Brass Federacji, by przekonać się, że jest to możliwe! Donośne puzony, rześkie trąbki, ociężały suzafon, przeniosą Państwa w świat zaduszkowych refleksji, klimatu nowoorelańskich pogrzebów, a także w klimat radosnej zabawy i beztroskich "tupaj-nóżek"!
Repertuar koncertu? Piotr Wróbel, leader zespołu napisał: "będzie i smutno-mgliście i radośnie-nowoorleańsko".
Muzycy z Brass Federacji zagrają m.in. St.James Infirmary, Just a Closer Walk, a także Glory, Glory Alleluja i własne kompozycje, jak Lovely Brass, Na nich, Smutas Novas 2 czy energetyczny Hot-Hop i Skwarosz Insparosz... Dużo świetnej muzyki!

ZAPRASZAMY NA KONCERT SUPER ZESPOŁU DĘTEGO!
Skład Brass Federacji:
Maurycy Idzikowski, Artur Jargiło - trąbki
Szymon Białorucki, Bartek Łupiński - puzony
Piotr Wróbel - suzafon
Maciek Wojcieszuk - perkusja

Brass Federacja - rasowy brass-band, czyli zespół dęty, wszystkie wchodzące w skład zespołu instrumenty, począwszy od suzafonu poprzez puzony, baryton marszowy, trąbki, flugelhorn - należą do rodziny dętych blaszanych. Zespół nawiązuje do tradycji nowoorleańskich brass-bandów, ale świadomie, niczym czary głosowe ich instrumentów, patrzy w przód i gra nie tylko tradycję, ale także muzyczne nowości. Założycielem Federacji jest dęciakomaniak Piotr Wróbel, puzonista, suzafonista, kompozytor, który skrzyknął do tej formacji swoich znakomitych przyjaciół-dęciaków. Brass Federacja gra kompozycje lidera, np. My Lion, Specific Situation, Hulaj Noga i także kompozycje praktycznie wszystkich muzyków z zespołu, np. Gangsta Brass, Skwarosz Insparosz, Na deser i inne. Zespół ma na koncie 2 płyty - Go, Go, To Be On Time! (Requiem Records, 2019) oraz Poniatowski Mosteczek (Soliton 2022).

Ze scenicznych sukcesów i wydarzeń można wymienić występ z Natalią Kukulską w Opolu - 7 minut na scenie z przekrojowym repertuarem Natalii, a także koncert w TVP Kultura z własnym, autorskim repertuarem. Zagrali na BrassWood Festival z L.U.C. w Sopocie. Na Retrotekę dostali zaproszenie od Jana Emila Młynarskiego, z którym wykonali kilkanaście specjalnie zaaranżowanych tang z lat 30tych. Zostali także zaproszeni do znanego cyklu "Miejscówki z Dwójką", na której w Święta Bożego Narodzenia Brass Federacja zagrała kilka kolęd w autorskich, funkowo-jazzowych aranżacjach.
Minionego lata 2022 Brass Federacja zagrała kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce - m.in. grała na otwarciu legendarnego Festiwalu Złota Tarka w Iławie, a także na otwarciu Jazz Cafe w Radomiu. Zagrała także VIII już cykl Letnich Parad po Starym Mieście w Warszawie. Na samym końcu lata zespół był w Gruzji, gdzie z wielkim sukcesem zagrał m.in. na One Caucasus Festival, a także w Tbilisi, wchodząc w interakcje z lokalnymi, świetnymi muzykami z pogranicza jazzu, folku, bluesa.
W styczniu 2023 ukaże się kolejna płyta Brass Federacji, nagrana razem z Janem Emilem Młynarskim, który wytypował 9 tang o narkotycznej tematyce - stąd też płyta nosić będzie tytuł "Narkotyki".

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie,