Druk i projektowanie 3D

• Data: 25.04.2022 r., godz. 17:00
  • Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin
  • Kategoria: Warsztat

Rozpoczynamy zajęcia cykliczne z projektowania i druku 3D w Naszej Bibliotece.

Będą się odbywały z podziałem na grupy wiekowe:

Poniedziałek 17:00 (7-10 lat)

Poniedziałek 18:00 (10+)

Zajęcia próbne już 25.04, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy!

Zajęcia obejmują trzy bloki tematyczne:

1. Projektowanie 3D

2. Drukowanie 3D

3. Skanowanie 3D

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z obsługą drukarki 3D oraz skanera 3D, a także zostaną wprowadzeni w tajniki przestrzennego projektowania i tworzenia kształtów. Uczestnicy poznają cały proces powstania przedmiotu, począwszy od własnego pomysłu, aż po wydruk na drukarce 3D.

Proponujemy nowy wymiar edukacji dla dzieci, która rozwija wyobraźnię przestrzenną, w sposób praktyczny uczy nowoczesnej technologii, a tym samym zapewnia dobry start w przyszłość.

Na naszych zajęciach:

• poznamy od strony praktycznej obsługę drukarki 3D i skanera 3D.
  • wspólnie poznamy oprogramowanie do projektowania 3D.
  • stworzymy wiele gadżetów, pomocy naukowych, przedmiotów użytku codziennego.
  • w trakcie zajęć wykorzystamy także skaner 3D, wspólnie zaobserwujemy jak obiekty rzeczywiste przenoszone są do świata wirtualnego. Między innymi wykonamy skany twarzy uczestników i stworzymy na tej podstawie model 3D.
  • oprócz wiedzy praktycznej, przedstawimy wybrane zastosowania drukowania 3D w przemyśle i medycynie.
  • wszystkie projekty dzieci są drukowane w 3D i wręczane uczestnikom.
  • Uczestnicy zajęć otrzymują książeczki, w których za uczestnictwo w zajęciach zbierają pieczątki, które mogą następnie wymienić na roboty wydrukowane na drukarce 3D.
  • to i wiele, wiele więcej wydarzy się na naszych zajęciach, na które serdecznie zapraszamy

1. Warsztaty będą realizowane w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin, czytelnia, poziom 2

2. Zajęcia będą realizowane w blokach 60-minutowych, raz w tygodniu

3. Liczebność grupy 9-11 osób

4. Na czas zajęć zapewniamy w zależności od tematu zajęć: drukarkę 3D, skaner 3D, długopisy 3D

5. Na naszych zajęciach kształcimy dzieci już od 7 roku życia

6. Cykl zajęć całorocznych obejmuje ok 30 spotkań warsztatowych i jest zakończony uzyskaniem certyfikatu

7. Zapewniamy sprzęt komputerowy oraz niezbędne oprogramowanie.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin

ul. Konstytucji 3 Maja 15, 05-250 Radzymin