Beata Kielmans Łąki Kwietne - wernisaż wystawy

• Miejsce: Domek Ogrodnika
  • Kategoria: Wystawa plenerowa

Beata Kielmans

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Pracowała jako grafik komputerowy w wydawnictwach i agencjach reklamowych. Obecnie w pełni poświęciła się malarstwu. Głównym motywem jej twórczości są wzory florystyczne oraz ornamenty Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Z pasji do jogi rozwinęła cykl mandali, malowanych gwaszem, akrylami i olejami . Mandale szczęścia są interpretacją natury w formie arabesek i florystycznych motywów o intensywnych barwach.  Orientalną estetykę inspirowaną wzorem tureckim artystka rozwinęła w cyklu Paisleje. Są to bardzo dekoracyjne wzory, na które Beata Kielmans poświęca bardzo dużo skupienia i czasu.

Na wystawie zobaczymy najnowszy cykl obrazów Łąki kwietne. Pełne energii prace unoszą nas gdzieś ponad codzienność. Pozwalają przenieść się w krainę łagodności, otulić szczęściem i pozytywną energią. Kwiaty są jednym z tych nieprzemijających motywów w sztuce, które nieustannie potrafią w nas coś poruszyć. Zachwycamy się po prostu ich naturalnym pięknem, grą światła i barw czy kompozycją. Obrazy z motywem kwiatów odnoszą się również do przemijania, delikatności i kruchości istnienia, również ludzkiego.

Wystawę można oglądać po wcześniejszym umówieniu się pod nr. tel 22 786 50 24 wew. 22 do 14.11.2021.

Galeria Piwniczka

ul. 11 Listopada 4, Radzymin