Chłopcy kontra Basia - session live Radzymin - premiera koncertu

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 15, 05-250 Radzymin
tel./fax: (22) 786- 50 - 24
e-mail: biuro@bibliotekaradzymin.pl

Serdecznie zapraszamy na niezwykły koncert zespołu Chłopcy kontra Basia.
Grupa specjalnie dla Was przyjeżdża do Radzymina by zarejestrować koncert w Sali Koncertowej Live Session Radzymin.
Chłopcy kontra Basia to trio /na koncertach często kwartet/. Zespół powstał w 2009 roku w Krakowie jako duet kontrabasisty Marcina Nenko i śpiewającej oraz grającej na klarnecie i drumli Barbary Derlak. W styczniu 2010 roku do grupy dołączył perkusista Tomasz Waldowski, drugi w składzie po kontrabasiście miłośnik jazzu.
Chłopcy konta Basia od samego początku swojej działalności zbierają na swoje konto nagrody i wyróżnienia, choćby nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za najlepszą muzykę do spektaklu Morfina w reż. Eweliny Marciniak (Teatr Śląski, Katowice), nagrodę dla zespołu aktorskiego (i muzycznego) na 55. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, nagrodę dla Najlepszej Płyty Folkowej 2013 –Wirtualne Gęśle za „Oj tak!” czy nominację do Fryderyka 2013 w kategorii Debiut Roku. Jednak najbardziej znani są z udziału w popularnym programie „Must be the music”, gdzie zajęli trzecie miejsce.

Na ich temat można przeczytać wiele informacji opisujących ich styl muzyczny, a to jedna z ciekawaszych:
"Etnojazzowe trio tworzy intrygujące teksty w oparciu o archiwalne nagrania oraz zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni, gawędy czy przyśpiewki. Ludowe fascynacje przejawiają się także w warstwie muzycznej pod postacią oberkowej frazy, surowości pieśni obrzędowej czy melodyjności ballady. Całość podana we współczesnych jazzujących aranżacjach jest bardzo dobrze odbierana przez publiczność."

Premiera koncertu w Radzyminie 16 maja o godzinie 19.00

Bądźcie z nami!