Narodowe Czytanie 2019

tel./fax: (22) 786- 50 - 24
e-mail: biuro@bibliotekaradzymin.pl

Zaproszenie na Narodowe Czytanie w Radzyminie z udziałem aktorów

Po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie organizowanej z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej będziemy czytać wybitne utwory należące do kanonu polskiej literatury. W tym roku będzie to zbiór zatytułowany „Nowele polskie”.

Do zorganizowania tegorocznej edycji Narodowego Czytanie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin zaprosiła dzieci i młodzież z działających przy niej Teatru Dzieci-Dzieciom i Teatru Maskarada. Wspólnie z rodzicami, dziadkami młodych aktorów będziemy czytać fragmenty nowel takich pisarzy polskich jak Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus, Maria Konopnicka, Bruno Schulz, Eliza Orzeszkowa i innych.

Jest to znakomita okazja do rodzinnego spędzenia czasu z naszymi dziećmi. Zapraszamy do Miejskiej Sali Koncertowej w sobotę 7 września o godzinie 17. Przewidujemy losowanie nagród dla uczestników. Sponsorami loterii są radzymińska księgarnia „Papirus”, Ela Żak - mania szydełkowania (wykonuje przepiękne zakładki do książek), Biblioteka Publiczna i inne lokalne firmy, z którymi prowadzone są rozmowy.

Wśród gości specjalnych zaproszonych na Narodowe Czytanie do Radzymina usłyszymy i zobaczymy znanego aktora serialowego i estradowego, mieszkańca naszej gminy Jacka Borkowskiego z dziećmi oraz Janusza Leśniewskiego – także zawodowego aktora, który przyjedzie specjalnie do Radzymina na nasze zaproszenie. Pojawi się u nas ponownie w Święto Niepodległości 11 listopada, by wcielić się w rolę premiera Ignacego Paderewskiego podczas spektaklu przygotowywanego specjalnie na tę okazję. Ponadto zaprosiliśmy radnych, sołtysów, dyrektorów i nauczycieli ze szkół gminnych wraz z dziećmi. Swoją obecność potwierdzili już Hanna Baryłka, Barbara Moczulska, Agnieszka Oniszk-Stachyra, Jolanta Szatan, Dorota Więch, Krzysztof Czuba, Piotr Rembelski i Małgorzata Puzio-Miękus, która koordynuje całe przedsięwzięcie. Liczymy na Państwa obecność – wspólne smakowanie najlepszych dań polskiej literatury!