Wieczór humoru żydowskiego

tel./fax: (22) 786- 50 - 24
e-mail: biuro@bibliotekaradzymin.pl

Festiwal Warszawa Singera w Radzyminie

Już po raz trzeci zapraszamy do Radzymina. Miasta, którego portret z początku XX w. odmalował I. B. Singer na kartach powieści „Urząd mojego ojca” i „Dwór”. Mimo iż w Radzyminie przebywał jako kilkuletnie dziecko, jako dojrzały pisarz powraca do miasta, z którym łączy go nostalgiczne przywiązanie do obrazów z dzieciństwa.

26 sierpnia (piątek) 2016 r. godz. 19.00
„Śmiech to zdrowie, lekarze każą się śmiać” – wieczór humoru żydowskiego w wykonaniu artystów Teatru żydowskiego: Izabelli Rzeszowskiej, Henryka Rajfera i Marka Węglarskiego, z gościnnym udziałem Jacka Wójcickiego
Przy fortepianie Teresa Wrońska.

Swoją niezwykłą rangę i poziom kabaret międzywojnia zawdzięcza wybitnym polskim Żydom – kompozytorom, takim jak: Wars, Petersburski, Gold czy Kataszek, a przede wszystkim autorom tekstów: Tuwimowi, Słonimskiemu, Hemarowi, Jurandotowi. Na co dzień zajmowali się tworzeniem poezji i poważnych dzieł literackich, jednak dla „ćwiczenia pióra” pisali teksty i utwory czysto kabaretowe. Ich piosenki i skecze do dziś są uznawane za arcydzieła gatunku, a ich urok nie przemija...

Jacek Wójcicki – piosenkarz i aktor obdarzony głosem o charakterystycznej tenorowej barwie. Porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych, a każdy jego koncert to kolorowe, brawurowe show. Jako aktor występował w wielu filmach, serialach i programach telewizyjnych, m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”.

Miejska Sala Koncertowa im. F. Chopina w Radzyminie, ul. Konstytucji 3 Maja 15.

Wejściówki w cenie 5 zł
Rezerwacja/przedsprzedaż: salakoncertowa@bibliotekaradzymin.pl
tel. 227865024

BILETY na koncert można kupić nie wychodząc z domu. Wystarczy napisać maila na adres salakoncertowa@bibliotekaradzymin.pl lub zadzwonić na nr 227865024 i zarezerwować bilety. Po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji trzeba w ciągu 1 dnia wykonać przelew na konto:

BANK BPH 75 1060 0076 0000 3200 0126 7436
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin
ul. Konstytucji 3 Maja 15, 05-250 Radzymin
Tytuł przelewu: ilość_biletów, tytuł_koncertu, nazwisko_rezerwującego (jeśli jest inne od nazwiska wpłacającego).

Po dokonaniu wpłaty należy przesłać mailem potwierdzenie zapłaty (na ten sam adres: salakoncertowa@bibliotekaradzymin.pl).
Opłacone bilety można odebrać tuż przed wejściem na koncert.