Izabela Bielec - malarstwo- wystawa

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 15, 05-250 Radzymin
tel./fax: (22) 786- 50 - 24
e-mail: biuro@bibliotekaradzymin.pl

Izabela Bielec, urodziła się 14 grudnia 1988 r, w Wołominie, mieszkanka Radzymina. Studiowała Historię Sztuki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracę magisterską napisała pod kierownictwem prof. Andrzeja Olszewskiego pt. „Twórczość Andrzeja Dwurnika”.

Ostatnia wystawa prac odbyła się w listopadzie 2015 r. w Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie. Od tamtej pory artystka poszukuje swojego stylu malowania. Obrazy można podzielić na dwa style. W jednych skupia się na pięknie świata natury, uwieczniając je w zaskakujący, nowatorski sposób poprzez użycie syntetycznych plam barwnych, jaskrawych, mocnych kolorów i wyraźnych kontrastów. W drugich zaś skupia się na kwiatach, które potrafią oczarować różnorodnością barw i kształtów. Malując próbuje nauczyć się sztuki wnikliwej obserwacji, która prowadzi do odkrywania różnorodnych efektów świetlnych. Każda roślina jest wyjątkowa i wymaga innej techniki malarskiej.
„Malowanie jest jak niekończąca się podróż, podczas której nigdy nie docieramy do celu”.

Wystawa czynna ok. miesiąca w godzinach pracy biblioteki oraz na godzinę przed wydarzeniami kulturalnymi.