Jesteś tutaj:

RUO: Robert Szewczyk - "Egzotyczna Polska"

498
Czas trwania: od: 13.02.2019 r., godz. 11.00 do: 13.02.2019 r., godz. 11.00

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 15, 05-250 Radzymin
tel./fax: (22) 786- 50 - 24
e-mail: biuro@bibliotekaradzymin.plRadzymiński Uniwersytet Otwarty
Robert Szewczyk
Egzotyczna Polska

13 lutego (środa) godz. 11:00
Miejska Sala Koncertowa


Egzotyczna Polska

Fascynująca, geograficzna podróż po Polsce. Tundra, tajga, stepy, pustynia, wulkany, dżungla… wszystko to odnajdziemy w naszym kraju. Ciekawe zestawienia, np. klify nadbałtyckie i te w Irlandii, Góry Świętokrzyskie i góry w Szkocji. Co łączy Wyspę Wielkanocną z Wyspą Wolin? Czy delta Nilu jest podobna do delty Wisły? Czy w Polsce znajdziemy lodowce górskie? Ile razy większy jest wodospad Iguacu od Wielkiej Siklawy. A także: jeziora, wysokie góry (Tatry i Alpy powstały w tym samym czasie), fantazyjne skały (Diabla Wieża w USA i sudecka Wilcza Góra), dzikie rzeki (Amazonka i Narew) i jaskinie. Cały świat w Polsce!

Robert Szewczyk jest geografem, geoekologiem (Uniwersytet Warszawski). Pracuje jako niezależny dziennikarz specjalizujący się w turystyce i podróżach. Jest autorem i redaktorem wielu przewodników turystycznych, albumów oraz wydawnictw edukacyjnych. Współpracuje z Polskim Radiem.
Przygotowuje wykłady ilustrowane fotografiami oraz prezentacje multimedialne dotyczące zagadnień geograficznych, ochrony środowiska, podróży, turystyki i krajoznawstwa.