RUO: Konrad Malec - "Mieszkańcy radzymińskich glinianek"

Czas trwania: od: 16.11.2017 r., godz. 11.00 do: 16.11.2017 r., godz. 11.00

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 15, 05-250 Radzymin
tel./fax: (22) 786- 50 - 24
e-mail: biuro@bibliotekaradzymin.pl

Konrad Malec
Mieszkańcy radzymińskich glinianek

16 listopada (czwartek)

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
Wstęp wolny!

Konrad Malec – z wykształcenia przyrodnik. Z zamiłowania również. Specjalizuje się w ornitologi i herpetologii, choć zdarza mu się wykraczać poza swoją „działkę”. Dawniej przeprowadzał części przyrodnicze ocen oddziaływania na środowisko, obecnie woli pokazywać przyrodę zainteresowanym, zarówno w terenie, jak i na sali wykładowej. Badania i obserwacje, w których brał udział posłużyły m.in. do publikacji książek „Ptaki lęgowe OSO Pradolina Warszawsko-Berlińska PLB100001” i „Czerwonej Księgi Ptaków Ziemi Łódzkiej”. Pasjami przyrodniczymi dzieli się na łamach czasopism Nowe Peryferie i Wędkarski Świat. Łodzianin, obecnie mieszkający nad Dolną Narwią, pośrodku Puszczy Białej, w pobliżu bagien i stawów. Prowadzi działalność z pogranicza edukacji i turystyki pokazując skarby przyrody i zabytki kultury, pod marką Kultura i Natura.