Marek Piekarczyk - z zespołem - akustycznie - KONCERT

tel./fax: (22) 786- 50 - 24
e-mail: biuro@bibliotekaradzymin.pl

Marek Piekarczyk z zespołem - akustycznie

27 stycznia 2018 r. w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie.

Cena biletu: 48 zł (40 zł dla posiadaczy Radzymińskiej Karty Mieszkańca)

Rezerwacja/przedsprzedaż biletów: tel. 227865024 wew. 22 lub salakoncertowa@bibliotekaradzymin.pl

MAREK PIEKARCZYK - wokalista, autor tekstów, kompozytor. Śpiewa od 1969 r., karierę zaczynał w zespołach: Biała 21., Sektor A.
W 1981r. Został wokalistą grupy TSA i zespół zaczął zyskiwać coraz większy rozgłos. Od 1982. roku TSA zaczęło wydawać płyty długogrające a ich utwory okupowały czołowe miejsca na listach przebojów. Grupa została uznana za prekursora heavy metalu w Polsce. Zespół koncertował w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech.
W latach 1986-1989 Marek współpracował z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze "Jesus Christ Super Star ". Z Teatrem Muzycznym zagrał w przeszło 200 spektakli w Polsce i za granicą (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez krytykę i widownię. Ostatni spektakl z jego udziałem odbył się w czerwcu 1999. roku na Skwerze Kościuszki w Gdyni dla 30- tysięcznej widowni.
W latach 1990–1991 artysta śpiewał w zespole Balls' Power, z którym nagrał płytę „XES”.
W latach 1992–1998 Piekarczyk mieszkał wraz z rodziną w Nowym Jorku, gdzie oprócz pracy w różnych zawodach, koncertował z miejscowymi artystami i występował dla amerykańskiej Polonii. Po powrocie z USA Marek Piekarczyk stworzył projekt „Marek Piekarczyk i Przyjaciele” i koncertował w Polsce.
W 2002r. reaktywowano zespół TSA w oryginalnym składzie, co zaowocowało bardzo dobrze przyjętą płytą „Proceder” wydaną w 2004r. Nakładem Metal Mind Productions.
W marcu 2007. ukazała się płyta „Yugopolis”, na której m.in. pojawiły się dwa utwory zaśpiewane przez Marka oraz z tekstami jego autorstwa: „Gdzie jest nasza miłość” i”Czy pamiętasz?”. Płyta osiągnęła status „złotej” już w pierwszym dniu sprzedaży.
W 2008 r. Piekarczyk został zaproszony do symfoniczno-rockowego projektu „Night Rider Symphony”. W listopadzie 2008, wystąpił wraz z NRS, chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater - Chicago, na koncercie inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA.
24. października 2009. roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka zatytułowana „Źródło”.
Teledysk promujący płytę - „Nie zawrócę” został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał.
Marek Piekarczyk bierze udział w wielu projektach artystycznych, w ramach których nagrywa i koncertuje.
W 2010r. nagrał m.in. piosenkę „Wspomnienie” na płycie „Cudowny świat” dla Fundacji im. Prof. Religi, w 2011. nagrał utwór „Co u Ciebie” na płycie „Odnalezione piosenki Bogdana Łyszkiewicza”.
Marek Piekarczyk regularnie koncertuje z zespołem TSA