Jesteś tutaj:

AKADEMIA MŁODEGO ODKRYWCY

2030
Zajęcia dodatkowe dla dzieci w wieku 6-10 lat

Koordynator zajęć - Anna Mańko

Informację oraz zapisy:
tel. (22) 786-50-24
mail. biuro@bibliotekaradzymin.pl

Akademię Młodego Odkrywcy uruchomiliśmy w kwietniu 2016 roku. Akademia ma za zadanie inspirować i zachęcać uczestników do odkrywania własnych pasji za sprawą uczestnictwa w rożnych zajęciach prowadzonych przez znawców i ekspertów poszczególnych dziedzin wiedzy, którzy potrafią tak zaprezentować zagadnienie, by tym młodych zaciekawić, wciągnąć do wspólnej, pasjonującej zabawy.

Na pierwsze zajęcia zaprosiliśmy podróżnika Roberta Maciąga, który przyjechał do młodych odkrywców z wiadomościami na temat Chin i Tybetu. W trakcie 3-godzinnych warsztatów dzieci poznały podstawowe zwroty w dialekcie mandaryńskim, nauczyły się liczyć do dziesięciu, pisały znaki alfabetu. Uczyły się, jak tybetańscy mnisi, próbowały gry na muszli i zrobiły własne maski, aby odstraszyć demony. Był też konkurs w szybkości operowania chińskimi pałeczkami. Oglądali prezentację zdjęć i słuchali o ciekawostkach, których nie znaleźliby w żadnej książce. W trakcie spotkania podróżnik serwował chińską i tybetańską herbatę. Drugie, jeszcze kwietniowe zajęcia zdominowały nauki ścisłe. Na kolejnych dzieci będę poznawać tajniki coraz to nowych dziedzin nauki.

Od września 2016 roku wprowadzony zostanie semestralny program zajęć. Wprowadzimy indeksy. Aby ukończyć akademię złożoną z 2 semestrów zajęć trzeba będzie mieć co najmniej 80% frekwencję. Egzaminów końcowych nie będzie. Nasza Akademia wyróżniać się będzie tym, że nauka w niej sprawiać ma przyjemność. A do ukończenia Akademii z wyróżnieniem wystarczy aktywność na zajęciach.