Radzymińska Noc Odkrywców 2017 już za nami

Data: 25.05.2017 r., godz. 14.00    3070
19 maja br. odbyła się Noc Odkrywców 2017, podczas trwającej blisko 4 godziny wycieczki uczestnicy mieli możliwość zwiedzania radzymińskich zabytków, zakładów produkcyjnych i firm na terenie Gminy Radzymin
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Orkli – dawnej Soraya. Zwiedzający prześledzili proces powstawania kosmetyków – od ważenia składników, przez mieszanie, aż po sam proces pakowania.
Kolejnym przystankiem była fabryka Coca-Coli – tu podobnie jak w poprzednim zakładzie, przeszliśmy krótki kurs zasad BHP, a po filmie o historii powstania coli i degustacji udaliśmy się na produkcję. Każdy uczestnik nocnej wycieczki opuścił fabrykę z drobnym upominkiem w postaci najnowszej linii napojów Coca-Coli.
Dalej udaliśmy się do PWiKu – każdy z mógł zobaczyć co dzieje się z brudną wodą, która opuszcza nasze domy i mieszkania.
Potem pojechaliśmy do Kolegiaty i dalej po kolei zwiedziliśmy: Zespół Szkło Ogólnokształcących im C.K. Norwida, budynek USC i Bibliotekę Publiczną.
Po trasie historyczno-architektonicznej oprowadzali nas przewodnicy - pasjonaci i popularyzatorzy historii lokalnej w większości związani z Towarzystwem Przyjaciół Radzymina : Włodzimierz Popławski, Władysław Kolatorski. Jan Wnuk, oraz Witold Knecht.

W Bibliotece dodatkową atrakcją była wystawa Polskiej Grafiki Cyfrowej.
Projekt Polska Grafika Cyfrowa zrzesza twórców, którzy są znani na całym świecie. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska, jak Marek Okoń, Jakub Różalski czy Szymon Biernacki. Ludzie, którzy pracują nad ogromnymi, komercyjnymi przedsięwzięciami (znane gry komputerowe, filmy animowane) przede wszystkim są artystami, którzy przez lata doskonalili swój warsztat plastyczny, by ostatecznie wybrać rysik komputera zamiast tradycyjnych technik, jak ołówek czy farby. Prezentowane prace nie powstały na zlecenie, tylko są wynikiem potrzeby twórczej ekspresji.
Wystawa stanowi przegląd trendów, stylów i szerokiego wyboru tematów poruszanych przez mistrzów polskiej grafiki cyfrowej.
Pokaz możliwości technologii VR Gogle zakończył nocne zwiedzanie w Radzyminie.

Dziękujemy wszystkim którzy z nami byli za udaną Noc Odkrywców 2017.
Zapraszamy na rok!