Radzymińscy mistrzowie ortografii

Data: 18.03.2017 r., godz. 12.00    4537
Poznaliśmy zwycięzców Dyktanda o Pióro Burmistrza Radzymina – II edycji konkursu.
Konkurs został przeprowadzony drugi rok z rzędu – w niedzielę 12 marca w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie. Tym razem rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych. Łatwiejsze dyktando pisały dzieci w wieku do lat 12, trudniejsze – młodzież i dorośli. Teksty dyktand przygotowała Edyta Nowak-Kokosza – dziennikarz, redaktor, korektor, copywriter, instruktor zajęć ortograficznych i dziennikarskich.

Dyktanda odczytywała Mirosława Krajewska – aktorka teatralna i filmowa, od ponad 30 lat przyjeżdżająca w okolice Radzymina na własną działkę letniskową. Prace uczestników konkursu sprawdzała 13 osobowa komisja złożona z polonistek okolicznych szkół w składzie: Iwona Jaworska i Magdalena Krysiak z Gimnazjum nr 1 w Radzyminie, Anna Machalska z Niepubliczna Szkoła Podstawowa Praxis (przewodnicząca komisji), Ewelina Białkowska z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Ząbkach, Hanna Rostek-Sobańska, dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radzyminie, Maria Różycka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Norwida w Radzyminie, Krystyna Ziemichód z Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Radzyminie, Dominika Szewczyk z Zespołu Szkół w Józefowie, Lidia Banasiak, Edyta Kuźkowska i Gabriela Oleksy z Zespołu Szkół w Radzyminie oraz Barbara Pamrowska i Dorota Ziomek z Zespołu Szkół w Słupnie.

Przerwę, podczas której komisja konkursowa sprawdzała prace, umiliła uczestnikom Daria Galant – powieściopisarka, poetka, dramatopisarka, reżyser, miłośniczka koni.

Zwycięzcą konkursu w kategorii dzieci do lat 12 został Dariusz Kałabun. Drugie miejsce zajęła Natalia Stemlach, a trzecie – Wiktoria Stańczewska. Wyróżniono też najmłodszą uczestniczkę – 9 letnią Amelię Jacuńską.

Zwycięzcą Dyktanda o Pióro Burmistrza Radzymina został Arkadiusz Kleniewski. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Zdanowska-Kopka, a trzecie – Piotr Kopka. Nadto wyróżniono najstarszego uczestnika – Jerzego Zalewskiego.

Nagrody (pióra dla zwycięzców i nagrody książkowe dla wszystkich wyróżnionych) wręczali Krzysztof Dobrzyniecki, przewodniczący Rady Miejskiej w Radzyminie, Mirosława Krajewska i Anna Machalska, przewodnicząca komisji konkursowej. Konkurs prowadził Artur Laskowski, dyrektor Biblioteki.