Ferie zimowe 2017 - Relacja

Data: 27.02.2017 r., godz. 15.00    3065
Ferie, ferie… W tym roku Biblioteka Publiczna przygotowała dla dzieci bardzo ciekawy program zajęć. Każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie.
Spotkania rozpoczynaliśmy od poranku filmowego lub teatru dla dzieci.
W te ferie dzieci miały okazję zobaczyć na dużym ekranie: „Rybki z Ferajny”, „Wpuszczony w kanał”, „Horton słyszy Ktosia”, „Kot w butach”, „Jak wytresować smoka”, „Shrek 2”, „Rio” oraz klasykę bajek „Wszystkie psy idą do nieba”.
Na naszych deskach gościły również dwa wspaniałe teatry dla dzieci: Teatr Katarynka z przedstawieniem „Bałwanek Tiko i Królowa Funkcja” oraz Teatr Tak z „Benio w opałach”.
Na warsztatach muzycznych dzieci poznały instrumenty klawiszowe oraz dęte blaszane. Próbowały swoich sił i jak się okazuje, całkiem nieźle sobie radziły. „Wlazł kotek na płotek” umie już zagrać każdy uczestnik ferii w bibliotece.
Zaproszona grupa „Mali Einsteini” zaproponowała dzieciom atrakcyjne zajęcia – były m.in. warsztaty z hałasu, gry i zabawy XXL.
W ferie do Biblioteki zawitali też bardzo niezwykli goście – dwie żywe sowy – Płomykówkę i Puszczyka. W czasie tego niecodziennego spotkania dzieci poznały zwyczaje tych pięknych ptaków. Mogły też było je pogłaskać, co okazało się nie lada atrakcją.
Na zajęciach z dubbingu mali aktorzy próbowali wcielić się w role swoich ulubionych postaci z bajek.
Między zajęciami na uczestników zawsze czekał słodki poczęstunek i coś do picia.
Sala na seansach i przedstawieniach wypełniona była widzami po brzegi, co nas niezmiernie cieszyło.
Jedynym minusem tegorocznych ferii było to, że nie mieliśmy wystarczająco dużo miejsca, aby przyjąć wszystkie zainteresowane zajęciami dzieci.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć.