Wernisaż rysunku Mirosława Wardaka

Data: 26.10.2016 r., godz. 17.00    3844
To był wyjątkowy niedzielny wieczór. Foyer Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie wypełniło się po brzegi gośćmi. Wernisaż uświetniła swoim występem wokalnym Justyna Kieszek-Onofrio.
Swoje rysunki 16 października zaprezentował w Radzyminie Mirosław Wardak. Ten niezwykle utalentowany artysta-amator wystawił prace z cyklu  portret klasyczny- hipperrealny. Rysownik bardzo wnikliwie obserwuje swoje modele i oddaje to na papierze. Każdy portret zdaje się spoglądać na obserwatora, jakby się z nim witał.

Piękna Maria Callas przykuwa swoim lirycznym spojrzeniem. Justyna Steczkowska uchwycona została w pięknej chwili pełnej światła. Radosnym uśmiechem zaraża Antek Smykiewicz. Zadziornie spogląda ostrzyżona chłopięco Edyta Górniak. To tylko niektóre osobistości sportretowane przez rysownika.

Ale nie tylko portretem zajmuje się artysta. Mirosław Wardak wystawił także kilka obrazów w technice olejnej i akwareli.
Człowiek sztuki, rysownik, malarz i …ogrodnik, z ogromnym zmysłem obserwatora, sprawił, że foyer wypełnione było zwiedzającymi, jak nigdy dotąd!

Prace Mirosława Wardaka można oglądać do 16 listopada 2016.

Zapraszamy!