Wspomnienia z wakacji "Wakacyjne czwartki w Bibliotece"

Data: 01.09.2016 r., godz. 11.00    3441
Za nami wakacje – miło zatem będzie przypomnieć sobie o sierpniowych czwartkach dla dzieci zorganizowanych przez Bibliotekę.
Grupa dzieci z Radzymina i okolic spotykała się na kilka godzin by miło spędzić czas.
Były zajęcia plastyczne, gry i zabawy zespołowe, oraz letnie kino. Na warsztatach plastycznych robiliśmy kolorowe kartki metodą Iris Folding. Scrapbooking wykorzystaliśmy do zrobienia pocztówki z wakacji. Obie te metody sprawiły dzieciom wiele radości – mimo, że wymagane były dokładności i cierpliwość – wszyscy doskonale sobie poradzili. Były koszulkowe kreacjo-wariacje, tu dzieci mogły zaszaleć i stworzyć własny projekt koszulki. Był też wazonik robiony metodą decupage.
Na zajęciach bardzo przydały się bogata wyobraźnia i ogromna inwencja twórcza naszych podopiecznych. Powstały piękne i bardzo oryginalne prace.
Były warsztaty robienia baniek mydlanych, robienie latawców, oraz skręcanie baloników – powstało wiele piesków , kwiatów i różnych kolorowych dmuchanych stworów.
Między warsztatami a zabawą na świeżym powietrzu dzieci mogły obejrzeć kilka filmów w ramach letniego kina: Roboty, Alvin i Wiewiórki: Wielka Wyprawa, Rio 2.
W międzyczasie krótka przerwa na posiłek.
W czasie dobrej zabawy czas szybko mija. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy w jeszcze większym gronie 