Jesteś tutaj:

eFinał WOŚP w Radzyminie

Data: 02.02.2021 r., godz. 16.00    192
Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radzyminie był zupełnie inny niż wszystkie poprzednie
Chociaż bez oficjalnego sztabu i wolontariuszy zbierających datki do puszek, Radzymin zagrał z Orkiestrą uruchamiając studio telewizyjne w dniu Finału i tworząc własną eSkarbonę, do której wpłacane były darowizny oraz należności z tytułu wylicytowanych przedmiotów i usług przeznaczonych przez ofiarodawców na rzecz WOŚP.

Studio online wystartowało 31 stycznia o godz. 16:00 prosto z Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie. Transmisja na żywo prowadzona była na profilu Finału WOŚP Radzymin na Facebooku. Podczas czterogodzinnej transmisji można było posłuchać wywiadów z ludźmi związanymi z Radzyminem, prowadzącymi tu działalność kulturalną lub społeczną i zaangażowanymi w akcję zbiórki pieniędzy, zobaczyć pokazy radzymińskich klubów sportowych i tanecznych, obejrzeć mini-koncerty. Podczas trwania programu kończone były licytacje przedmiotów i usług ofiarowanych przez radzymińskich przedsiębiorców, samorządowców, społeczników, ludzi sportu i kultury.

W eFinale WOŚP Radzymin udział wzięli: Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, Jolanta Boguszewska, zastępca Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin (opowiadała o powstającym w Radzyminie Muzeum Bitwy Warszawskiej), przedstawiciele nowo otwieranej w Radzyminie Sceny Cegielnia (kulturalno-koncertowej restauracji), reprezentanci Klubu Sportowego Fanaberia Dance, Miejskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin Radzymin & Lenkiewicz Team, Szkoły Tańca DUO Dance, klubów piłki ręcznej w Radzyminie SPR ROKiS Radzymin oraz KPR Marcovia ROKiS Radzymin, wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. M.Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie, Indigo - Radzymińskiej Pracowni Plastycznej działającej w ramach Biblioteki w Radzyminie, Ewelina Jakubik i Grzesiek Grzyb – organizatorzy turnieju siatkówki 29 Finału WOŚP w Radzyminie, uczestnicy zajęć z zumby prowadzonych przez Darię Szemraj – instruktorki ZUMBA Radzymin, reprezentanci Radzymińskiej Orkiestry Dętej, sekcji FIGHT CLUB Radzymin. Wystąpiły zespoły PATCHWORK i SWETEREK. Wywiadu udzielili Tomasz Libner – radzymiński społecznik, organizator akcji OGROMna pomoc, Marcin Gruca – twórca klubu KAMYK Radzymin MTB Team, Piotr Maślak - dziennikarz Radia TOK FM oraz Norbert Tytoń – właściciel pracowni Jubiler BT Radzymin, fundator srebrnego oraz złotego medalionu 29 Finału WOŚP w Radzyminie.

Wirtualny Sztab Finału WOŚP w Radzyminie prowadził łącznie 15 licytacji, które kończyły w dniu 31 stycznia 2021 r. co 15 minut od godz. 16.15 do 20.00. Licytowane były: srebrny i złoty medalion 29 Finału WOŚP w Radzyminie, karnet na organizację urodzin dla dziesięciorga dzieci (pakiet diamentowy) w uzgodnionym terminie (dar Sali Li-La Przyjęcia okolicznościowe), vouchery na badania USG (dar Centrum Medyczne Panorama w Radzyminie), rzeźba pt. "Chłopiec" autorstwa Magdaleny Karłowicz, pakiet trzech darmowych konsultacji z logopedą (dar Logopedy Małgorzaty Walkiewicz-Kamińskiej), jeden dzień z Burmistrzem Radzymina, kolacja z Burmistrzem Radzymina w Scenie Cegielnia, kolacja dla dwojga w Domku Ogrodnika w Radzyminie, srebrne spinki do koszuli z herbem Radzymina, bon o wartości 1000 zł od pracowni luster GieraDesign, profesjonalne wideo z drona od Ambitnej Marki, piłka ręczna z podpisami zawodników drużyny SPR ROKiS Radzymin, voucher na kurs operatora wózka widłowego od Ośrodka Szkolenia Kierowców Classic w Radzyminie, ręcznie wykonana lalka Księżnej Eleonory Czartoryskiej autorstwa Mamity Evelinya oraz zestaw profesjonalnych kosmetyków do codziennej pielęgnacji całego ciała (dar organizatorów okolicznościowego turnieju siatkówki).

Zwycięzcy licytacji byli ogłaszani w trakcie trwania studia i proszeni o wpłatę wylicytowanych kwot bezpośrednio do radzymińskiej eSkarbony. Z samych licytacji udało się zebrać blisko 12 tys. zł. Łącznie w ramach eFinału WOŚP w Radzyminie do radzymińskiej eSkarbony wpłynęło 19 060 zł. Radzyminiacy wpłacali także do puszek, które można było znaleźć m.in. w sklepach Żabka czy u wolontariuszy ze sztabów zarejestrowanych w okolicach i kwestujących w Radzyminie. Wielu radzyminian w inny sposób wspierało WOŚP: wpłacając do innych eSkarbon WOŚP, na konto Fundacji WOŚP czy wysyłając specjalne sms-y. Wszyscy razem zapracowaliśmy na ogólnopolski rekord tegorocznej zbiórki.

eFinał w Radzyminie zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin. Transmisję live studia telewizyjnego realizował portal WWL24. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację eFinału i zbiórkę, w tym szczególnie uczestnikom pokazów, wywiadów, darczyńcom przedmiotów i usług przekazanych na licytacje, zwycięzcom licytacji, harcerzom ze Szczepu 9 Radzymińskich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych „Labirynt” z druhem Tomaszem Godlewskim na czele oraz panu Edwardowi Tabace z Gminy Dąbrówka za przygotowanie poczęstunku dla uczestników eFinału.

Oprac. Artur Laskowski