Malowane pszczelim woskiem

Data: 14.09.2020 r., godz. 13.30    1544
W Galerii Piwniczka została otwarta wystawa " ...z Natury" Dominiki Lewandowicz.
Wystawa formalnie, treściowo i ideowo nawiązuje do tematu pszczół. Artystka porównuje życie i pracę pszczół do egzystencji człowieka, który również tworzy skupiska, buduje "komórki" – tak jak pszczoły i musi zmagać się z problemami codziennej egzystencji.
Wystawa zbudowana jest z malarstwa i "obiektów", które to malarstwo dopełniają. Malarstwo tworzone jest dość nowatorską techniką – artystka maluję pszczelim woskiem na papierze czerpanym i dopełnia obraz naturalnym barwnikiem. Źródło światła, umieszczone z tyłu pracy, pozwala osiągnąć intrygujące efekty barwne. "Bardzo dużo mi się w życiu ostatnio zadziało – mówi Dominika Lewandowicz – i to wszystko można na wystawie zobaczyć. To moje zmagania, podejmowanie decyzji, kolory, zapachy, które mnie otaczają w danych sytuacjach ".