Jesteś tutaj:

Balladyna

Data: 09.09.2020 r., godz. 16.30    252
W ramach Narodowego Czytania przypomniany został spektakl „Balladyna, czyli cud dziewczyna” oparty na adaptacji Jeremiego Przybory, a fragmenty dramatu Słowackiego czytali młodzi aktorzy Teatru Maskarada
Spektakl w wykonaniu młodych uczestników zajęć prowadzonych przez panią Małgorzatę Puzio został odtworzony z nagrania zarejestrowanego w 2018 roku. Kilku odtwórców tego spektaklu przyszło na spotkanie i przed projekcją czytało fragmenty „Balladyny”. Grupa teatralna, która zaprezentowała spektakl na deskach Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie, już nie istnieje. A świeżo utworzona młodsza grupa, która rozpoczęła przygotowania do spektaklu, z powodu pandemii nie zdążyła z przygotowaniami na czas. Dlatego zdecydowaliśmy się odtworzyć wideo-relację. Dla aktorów grających w przedstawieniu i obecnych na widowni była to okazja do wspomnień, a dla młodszych, którzy dopiero szykują się do zaprezentowania swojego widowiska, sposobność do przyjrzenia się starszym i wzorowania na nich.
Czytający fragmenty „Balladyny” i obecni na sali aktorzy, których widowisko było wyświetlone, otrzymali po egzemplarzu nowo wydanej przez Bibliotekę publikacji pt. „Radzymin – Warszawa – Polska, obroniona niepodległość”.