Jesteś tutaj:

Wspomnienia z wakacji

Data: 31.08.2020 r., godz. 11.30    250
Jak co roku, w wakacje biblioteka przygotowuje dla dzieci z gminy Radzymin kilka propozycji spędzenie wolnego czasu.
W lipcu były to kilkudniowe warsztaty plastyczne prowadzone przez naszą panią instruktor Magdalenę Karłowicz. Tematem przewodnim była grafika i jej różne techniki. Przez trzy kolejne dni dzieciaki poznawały tajniki tej dziedziny – było drukowanie roślinami, technika linorytu oraz szablon.  Zajęcia okazały się dużym sukcesem – powstały bardzo ciekawe prace.
W sierpniu na dzieci czekał cykl cotygodniowych spotkań. Każde z nich było poświęcone innej tematyce.
Zaczęliśmy od znanych i lubianych już warsztatów z „Małymi Einsteinami” – cztery kolejne grupy dzieciaków poznawało zasady konstruowania mostów, bawiły się suchym lodem, wzniecały sztuczne ognie płaską baterią, oraz wierciły wiertarką w drewnie, robiąc ozdoby na  biurko !
Na zajęciach z Pisaków 3D również było bardzo ciekawie –  uczestnicy zajęć mogli puścić wodze swojej fantazji i niczym w bajce „Zaczarowany ołówek” rysować przeróżne rzeczy, które stawały się rzeczywistością !
Zabawy z Lego przyniosły wiele niespodziewanej radości – przez kilka godzin na warsztatach powstały wspaniałe budowle.
Na zakończenie wakacji odbyły się kilkugodzinne warsztaty teatralne poprowadzone przez Roberta Płuszkę i Marcina Marcinowicza, aktorów z warszawskiego Teatru Baj. Dzieci poznały zasady emisji głosu ze sceny, ekspresji ciała. Zajęły się budowaniem teatru cieni.
Mamy nadzieję, że uczestnicy wszystkich proponowanych przez nas aktywności byli zadowoleni
A kolejne wakacje i warsztaty za rok.

Zapraszamy do galerii z zajęć.