Jesteś tutaj:

Teatralny wieczór z Cohenem

Data: 03.07.2020 r., godz. 11.30    218
Ciekawe wykonanie utworów, świetna interakcja z publicznością. Dla nieobecnych niespodzianka - pełne nagranie koncertu dostępne on-line.

W czwartkowy wieczór 25 czerwca do Miejskiej Sali Koncertowej przybyło wielu widzów (jak na warunki pandemiczne i wciąż dużą obawę o zdrowie wszystkich, którzy bardzo chcieli przyjść, ale się nie zdecydowali) chcących przenieść się w świat Leonarda Cohena. Wszystko za sprawą Krzysztofa Taraszki oraz Wojciecha Skibińskiego, którzy w piękny i
nastrojowy sposób zaprezentowali twórczość tego kanadyjskiego barda. Dla widzów, którzy znali utwory artysty, był to doskonały moment na odprężenie się i powrót do wspomnień, a dla tych, którzy Cohena wcześniej nie znali - znakomita okazja do ich odkrycia.


Piosenki Leonarda Cohena w wykonaniu Krzysztofa Taraszki i Wojciecha Skibińskiego (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie) otrzymały dodatkową oprawę dzięki udziałowi w koncercie Pawła Sztompke – dziennikarza, który znany jest z anteny radiowej Jedynki i ceniony przez słuchaczy za nieograniczoną wiedzę o współczesnej muzyce. A ponieważ miał przyjemność przeprowadzić z Cohenem obszerny wywiad podczas jednej z jego tras koncertowych w naszym kraju, była to wiedza "z pierwszej ręki" i fantastycznie podana. Dodatkową wartością komentarzy pana Sztompke, co także można było odczuć podczas koncertu, były jego długoletnia znajomość i częste spotkania z Maciejem Zembatym, który zainteresował Cohenem polskich słuchaczy, tłumacząc i nagrywając po polsku jego piosenki.

Był to trzeci koncert po wznowieniu działalności koncertowej w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie. Liczba miejsca na sali była organiczna, widzów jednak nie zabrakło i to takich widzów, jakich artyści mogą sobie tylko wymarzyć: zasłuchanych, żywo reagujących, tworzących z muzykami i konferansjerem wspaniałą atmosferę, której słowami opisać się nie da - trzeba być na miejscu, by jej doświadczyć, posmakować.

Cały muzyczny spektakl można obejrzeć na stronie Biblioteki na Facebooku oraz na kanale WWL24 Wiadomości Powiatu Wołomińskiego na YouTube.

Zapraszamy też do obejrzenia galerii: