Jesteś tutaj:

Powitanie wakacji

Data: 29.06.2020 r., godz. 14.00    689
Orkiestra przywitała wakacje koncertem w Miejskiej Sali Koncertowej.
Radzymińska orkiestra powróciła do koncertowania po 3 miesiącach przerwy spowodowanej pandemią. Pierwotnie miała zagrać w plenerze - na tarasach zabytkowego Domku Ogrodnika w parku im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej. Niestety, stanęły temu na przeszkodzie szalejące w czerwcu w całym kraju burze – w weekend 20-21 czerwca było duże zagrożenie, że będzie padać i grzmieć. Dlatego podjęta została decyzja o przeniesieniu koncertu do sali koncertowej.

Na widowni mogło zasiąść co najwyżej 70 osób, zasiadło jeszcze mniej zapewne z obaw o zdrowie własne i innych. Za to wszyscy, którzy przyszli, mieli okazję na żywo posłuchać blisko półtoragodzinnego koncertu. Wraz z orkiestrą wystąpili soliści Sylwia Krzywda i Maciej Gronek. Koncert poprowadził znakomity lektor radiowy Andrzej Krusiewicz.

Usłyszeliśmy znane motywy muzyki filmowej (np. z filmów Żandarm z San Tropez, Vabank, James Bond), wielkie przeboje (ABBY, Zbigniewa Wodeckiego, Eugeniusza Bodo), standardy jazzowe (Glenna Milera, Duke’a Ellingtona) operetkowe i operowe (Verdiego, Kalmana, Lehara).