Jesteś tutaj:

Odnawianie duszy

Data: 04.02.2020 r., godz. 09.00    628
Przeżyliśmy wyjątkowe spotkanie z legendą polskiej piosenki, polskiej kultury – Jackiem Cyganem.
Spotkanie z poetą, prozaikiem, autorem tekstów piosenek, librecistą było wyjątkowe – wcale nie dlatego, że odbyło się dnia, którego data przytrafia się ponoć raz na setki lat (czytana wprzód i wspak jest taka sama 02 02 2020). Była prawdziwą ucztą – parafrazując tytuł jednego z ostatnich wielkich, ulubionych przebojów autorstwa naszego gościa, jednego z ponad tysiąca przez niego napisanych – „odnawianiem duszy”!

Jacek Cygan opowiadał zasłuchanym, licznie zebranym w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie o ciekawych okolicznościach powstania piosenek, przywoływał fragmenty swoich ostatnich książek (zbioru opowiadań pt. „Przeznaczenie, traf, przypadek” oraz „Odnawiam dusze” – o piosenkach, które nuci cała Polska, o ludziach, których nigdy nie zapomnimy).

Ostatnia część spotkania poświęcona była na odpowiedzi na pytania zadawane z sali.

Zebrani na sali byli oczarowani. Wielu na koniec podeszło po autograf. Po powrotach do domów wyrażali też swoje uczucia i sympatię w mediach społecznościowych, przysyłając do nas maile. Oto jeden z nich:

„Chciałabym bardzo podziękować za zorganizowanie spotkania z Jackiem Cyganem. Miłe przeżycie, dużo humoru, cudowna atmosfera.”
Monika Król