Czerwcowe niedziele orkiestry

Data: 22.06.2016 r., godz. 16.40    4328
Radzymińska Orkiestra Dęta miała bardzo pracowite niedziele w czerwcu.

5 czerwca od godziny 6.00 w Sali Koncertowej Biblioteki Publicznej w Radzyminie młodzież grająca w Radzymińskiej Orkiestrze Dętej przygotowywała się do wyjazdu na uroczystości Dnia Dziękczynienia. Procesja dziękczynna już po raz dziewiąty przemierzała trasę od Grobu Nieznanego Żołnierza do Świątyni Opatrzności Bożej- Wotum Narodu. Orkiestra z Radzymina uczestniczyła w tej procesji dopiero po raz drugi, ale już ma zaproszenie na kolejne, jubileuszowe w 2017 r.

W dniu 12 czerwca w Warszawie (Ursus, Park Czechowicki, przy ul. Spisaka) XX Jubileuszowy Mazowiecki Festiwal Orkiestr Dętych dobiegł końca dopiero około godziny 21.30. Kilkanaście orkiestr - kilkuset młodych muzyków w napięciu oczekiwało na werdykt jurorów.
W trakcie imprezy zagrały:
- Miejska Orkiestra z Wołomina,
- Miejska Orkiestra Dęta z Rypina,
- Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Mogielnicy,
- Młodzieżowa Orkiestra DARMANISTA przy Gminnym Domu Kultury
w Brańszczyku,
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Joniec,
- Orkiestra Gedeon Richter Polska z Grodziska Mazowieckiego,
- Miejska Orkiestra MODERATO z Warki,
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP Pułtusk,
- Orkiestra Dęta OSP Mszczonów,
- Radzymińska Orkiestra Dęta,
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tłuszcza.
Gościem specjalnym Festiwalu była Orkiestra Reprezentacyjna Policji Gabinetu Komendanta Głównego Policji.
Przewodniczący komisji, prof. Stanisław Knap w krótkim wystąpieniu omówił wysoki poziom Konkursu oraz ważną rolę dyrygentów. Następnie odczytał werdykt:
• III Miejsce zdobyła Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Mogielnicy,
• II Miejsce zdobyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Joniec,
• I Miejsce zdobyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tłuszcza,
• Nagrodę Główną Grand Prix zdobyła Radzymińska Orkiestra Dęta!

W dniu 19 czerwca radzymińska orkiestra wystąpiła z koncertem z okazji 320 rocznicy śmierci Króla Jan III Sobieskiego w Wilanowie.
Obecnie przygotowuje się do Bydgoskich Impresji Muzycznych (odbędą się w dniach 30 czerwca - 5 lipca) oraz do udziału w warsztatach muzycznych w Złotych Piaskach w Bułgarii.
Ponadto w dniu 5 sierpnia ROD będzie uczestniczyła w uroczystościach rocznicy Powstania Warszawskiego w Dzielnicy Wola (poprowadzi Marsz Cywilnych Ofiar Powstania) oraz
w uroczystościach rocznicy Bitwy Warszawskiej w dniu 15 sierpnia w Radzyminie.
Na początku września Orkiestra weźmie udział w III Konkursie na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.