Jesteś tutaj:

Szesnasta odsłona festiwalu operetkowego w Radzyminie

Data: 14.08.2019 r., godz. 10.00    608
11 sierpnia 2019 r. w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się uroczysty koncert w ramach Letniego Międzynarodowego Festiwalu Operowo-Operetkowego na Mazowszu.
W koncercie wystąpiły gwiazdy scen polskich i zagranicznych oraz laureaci konkursu Złote Głosy, między innymi Aleksandra Hofman, Leszek Świdziński, Beata Wardak, Marta Huptas, Michał Romanowski, Małgorzata Pawłowska, Izabela Wardak i Aleksandra Świdzińska. Atrakcją wieczoru był występ gościa specjalnego z Indii Goyala Nikhla.
Gala zgromadziła ogromną, blisko tysięczną widownię. Jej obecność i aplauz na zakończenie koncertu dowiodły, jak bardzo lubiany i chętnie słuchamy jest repertuar operetkowo-operowy.
Gala operetkowa w Radzyminie to impreza cykliczna, odbywająca się od szesnastu lat. Towarzyszy obchodom Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w Radzyminie. Pomysłodawcą i współtwórcą festiwalu jest Europejska Fundacja Promocji Sztuki Wokalnej. Pozostałymi współorganizatorami byli: Deutsche Bank, Województwo Mazowieckie i Gmina Radzymin – w imieniu której przedsięwzięcie przygotowały Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin. Od lat – tak było również i w tym roku – w wykonanie scenografii widowiska zaangażowane jest Centrum Ogrodnicze WITONA S.C.