Jesteś tutaj:

Wianki w Starych Załubicach

Data: 19.06.2019 r., godz. 15.00    844
Za nami pierwszy większy tegoroczny festyn gminny
Wianki w Starych Załubicach to już tradycja. W tym roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin Filia Stare Załubice przy współpracy z lokalnym środowiskiem zaproponowała uczestnikom wiele atrakcji. Już od południa można było wziąć udział w harcerskiej grze terenowej zorganizowanej przez Towarzystwo Skautowe HORN i podziwiać urokliwą okolicę. Po raz pierwszy odbył się rowerowy rajd na orientację, który spotkał się z dużym zainteresowaniem. Organizator tego wydarzenia, drużyna Kamyk Radzymin MTB Team, obiecał kontynuację w przyszłym roku. Ważnym punktem imprezy był konkurs wicia Wianków. Wzięły w nim udział pobliskie sołectwa oraz osoby indywidualne.
Na scenie podziwialiśmy występy Grupy Tańca Współczesnego SALIO, a następnie tancerzy ze Studia Tańca CLOU oraz solistyki z grupy CLOU for YOU. W podziękowaniu za uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez cały rok szkolny w Filii Biblioteki dzieci otrzymały pamiątkowe kubki i dyplomy. Podczas całego dnia dzieci korzystały bezpłatnie z karuzeli, euro bangee, zjeżdżalni, basenu z piłkami i padlerami. Młodzież wzięła udział w laserowym paintallu. Lokalne Koło Emerytów i Rencistów wraz z Sołectwami Stare Załubice, Nowe Załubice, Ruda, Wolica przygotowało smaczny własnoręcznie przygotowany poczęstunek.
W dalszej części imprezy publiczność posłuchała, pośpiewała i potańczyła przy muzyce grup Wszyscy Byliśmy Harcerzami i Baby Full. Jako gwiazda wieczoru wystąpił Stefano Terrazzino z tancerką i zespołem. Punktem kulminacyjnym „Wianków” było przejście korowodem nad pobliską rzekę Rządzę i spławienie wianków. Przy blasku księżyca można było zobaczyć zjawiskowy występ Fire Show – ucztę dla oczu i uszu. Do późnych godzin nocnych lokalna społeczność bawiła się wraz z Kapelą z Dąbrówki.