Jesteś tutaj:

Noc Odkrywców 2019

Data: 28.05.2019 r., godz. 09.00    782
Odbyła się 4. Radzymińska Noc Odkrywców
Już po raz 4. odbyła się Radzymińska Noc Odkrywców. W piątkowy wieczór 17 maja  zaproponowaliśmy mieszkańcom 2 atrakcje. Pierwsza z nich to  - zwiedzanie terminala DHL Parcel w Emilianowe. Druga to gawęda o Radzyminie w wykonaniu, znanego w naszym mieście, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Radzymin Jana Wnuka. W Radzyminie, jak co roku wydarzenie cieszyło się dużą popularnością. Zobacz relacje z poszczególnych placówek.
Zwiedzanie terminala DHL Parcel w Emilianowie
Podczas tegorocznej edycji Radzymińskiej Nocy Odkrywców ponad 60 osób, w większości rodziny z dziećmi zwiedziło miejsce, które powstało w naszej gminie rok temu – sortownia paczek DHL Parcel w Emilianowie. To najnowocześniejszy obiekt w kraju jeżeli chodzi o terminal, z bardzo nowoczesnym sorterem. Uczestnicy zwiedzania mogli zobaczyć co się dzieje jak paczkę nadają, albo tuż przed tym jak zostanie dostarczona. Pracownicy serwisu opowiadali o specyfice pracy, wielkości i złożoności systemu.  Na zakończenie wycieczki wszyscy uczestnicy wyprawy dostali drobne upominki z logo DHL.
Organizatorzy Nocy Odkrywców serdecznie dziękują kierownictwu i pracownikom DHL Parcel za udostępnienie zwiedzającym obiektu podczas 4. Radzymińskiej Nocy Odkrywców.
Gawęda o Radzyminie p. Jana Wnuka, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Radzymina w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin
Opowiadanie pana Jana Wnuka o ciekawostkach z historii Radzymina i o ludziach, zasłużonych dla naszego miasta dopełniała fotogaleria dziejów Radzymina. Fotografie pochodziły ze zbiorów pana Zbigniewa Pachulskiego, który zgodził się udostępnić te najciekawsze na potrzeby Radzymińskiej Nocy Odkrywców. Mogliśmy zobaczyć na fotografiach, jak zmieniał się kościół, rynek, ulice, ludzie.  Fotografie były czarno-białe, jednak opowieści pana Jana Wnuka nadały im barw i życia. Ściany foyer sali koncertowej wypełniły portrety sławnych i zasłużonych dla Radzymina. I znowu, opowieści pana Jana tchnęły w nie trochę życia. To była fascynująca podróż w przeszłość.
Na zakończenie spotkania Nocy Odkrywców zagrał radzymiński zespól „Jesień Średniowiecza”, sam wokalista Piotr Irek występ podsumował:  Nasze utwory są niszowe ze względu na rodzaj muzyki jak i autorskie teksty. Możliwość występu w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie była dla nas zaszczytem. Mam nadzieję, że wnieśliśmy dużo radości i świetnej zabawy.
Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten wieczór i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Radzymińskiej Nocy Odkrywców!