Jesteś tutaj:

To lubię…

Data: 09.04.2019 r., godz. 11.00    597
Otworzyliśmy wystawę fotograficzną Katarzyny Anieli Humińskiej. Można ją oglądać przez kwiecień we foyer Sali koncertowej.
Wystawa trafiła do Radzymina prosto z Wołomina, z Miejskiego Domu Kultury. Przyczyniła się do tego w dużej mierze pani dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Radzyminie.
Autorka wystawy, Katarzyna Aniela Humińska, uczyła się fotografowania u znanej portrecistki Zofii Nasierowskiej. Potem przez lata pogłębiała warsztat artystyczny i technikę fotografowania w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Podstaw Projektowania Graficznego w pracowni prof. Rosława Szaybo.
Prace zaprezentowane w Radzyminie to zbiór złożony z artystycznych fotografii krajobrazu, architektury, detali architektonicznych, ciekawie zaaranżowanych wnętrz. Są wśród nich także fotografie, których bohaterem jest pan Leon Palesa, lokalny społecznik i animator kultury, założyciel stowarzyszenia „Wiatraki Kultury” i Galerii „Korozja i Kolor”.
Oglądając prace pani Humińskiej można się zamyślić, zadumać, rozmarzyć. Bo obrazy na nich utrwalone są swoistą furtką w świat tajemniczy, baśniowy…Każdy może wkroczyć we własny – co mu podpowiada jego własna wyobraźnia.