Jesteś tutaj:

II Radzymiński Dzień Seniora

Data: 19.10.2018 r., godz. 09.00    494
W sobotę 13 października br. seniorzy zrzeszeni na terenie gminy Radzymin w kołach i grupach seniorów wzięli udział w zorganizowanych specjalnie dla nich przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin na zlecenie Burmistrza Radzymina gminnych obchodach Dnia Seniora.
Uroczystość została zorganizowana w niedawno zbudowanej nowoczesnej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie. Zaczęła się od okolicznościowych przemówień, składania życzeń i upominków seniorom, a także wręczania przez Burmistrza Krzysztofa Chacińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Dobrzynieckiego i radnych gminnych i powiatowych (wśród nich m. in. panie Teresę Jóśk, Izabelę Paciorek, Martę Rajchert i Halinę Bonecką) listów gratulacyjnych dla seniorów, którzy wyróżnili się swoją aktywnością społeczną w minionym roku. W listach Burmistrz podkreślił, że zaangażowanie nagrodzonych seniorów daje pewność, że w ten sposób posiadana przez nich wiedza i umiejętności, a także doświadczenie życiowe są przekazywane innym podnosząc jakość życia oraz zachowując i promując dziedzictwo kulturowe Ziemi Radzymińskiej.

Wszyscy seniorzy obecni na sali otrzymali z rąk Burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Dobrzynieckiego praktyczne etui na okulary z logo Gminy Radzymin. Szczególne podziękowanie od seniorów za owocną współpracę otrzymała p. Halina Grzelak, kierownik Referatu Partycypacji i Polityki Społecznej w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin.

W II Radzymińskim Dniu Seniora udział wzięli członkowie poszczególnych gminnych kół i stowarzyszeń:
1.    Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło nr 1 w Radzyminie, przewodnicząca p. Krystyna Błażejewska
2.    Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło nr 2 w Słupnie, przewodnicząca p. Elżbieta Terlecka
3.    Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło nr 3 w Starych Załubicach, przewodnicząca p. Bożena Szczepaniak     
4.    Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło nr 4 w Nadmie, przewodniczący p. Kazimierz Gembicki
5.    Stowarzyszenie Seniorów Ziemi Radzymińskiej, prezes zarządu p. Halina Potęga
6.    Stowarzyszenie Aktywnych 50+, prezes p. Barbara Kobylarz

Radzymiński Dzień Seniora uświetnił swoim występem przybyły specjalnie na to święto z okolic Mińska na Białorusi wielopokoleniowy polonijny chór Cantus Cordis (czyli śpiew serca). Występ chóru złożony z pieśni polskich i polonijnych podbił serca zebranych i wielu wzruszył do łez. Kilkanaście osób miało okazję bliższej poznać się z członkami chóru – gościli ich bowiem w swoich domach. Nasi rodacy z Białorusi przygotowali ponadto stół z regionalnymi potrawami, których można było skosztować w czasie późniejszej biesiady. Koncert chóru uzupełniły występ koła seniorów z Brańszczyka (zaprzyjaźnionego z jednym z radzymińskich kół) oraz entuzjastycznie przyjęty pokaz tańca w kręgu grupy seniorów ćwiczących na co dzień pod okiem pani Sylwii Lenkiewicz w hali sportowej ROKiS w Radzyminie.

Po części oficjalnej i występach artystycznych blisko 400 osób uczestniczących w uroczystości zostało poczęstowanych obiadem. Po nim rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała niemal do godziny 23. Przygrywała Kapela Stanisława Szczepańskiego z gminy Dąbrówka. Stoły z poczęstunkiem przygotowanym dla seniorów uczestniczących w biesiadzie i zabawie (ufundowanym przez Gminę Radzymin) zostały dodatkowo zastawione napojami darowanymi przez firmę Coca-Cola Hellenic Bottling Company, która na terenie Radzymina ma rozlewnię napojów gazowanych.