Jesteś tutaj:

Gwiazdy polskiej sceny teatralnej ponownie w Radzyminie

Data: 25.09.2018 r., godz. 13.00    621
21 września – wieczór, miejska sala koncertowa – kolejne spotkanie z gwiazdami polskiej sceny teatralnej.
Tym razem zaprosiliśmy Państwa na spektakl poświęcony Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej - jednej z najwybitniejszych polskich poetek, który powstał z myślą o przypomnieniu Tej niezwykłej postaci w 125 rocznicy Jej urodzin. Spektakl przenosi widza w podróż niezwykłą – wielowymiarową – czasu i przestrzeni.
„Jesteśmy w secesyjnym Krakowie i Wiedniu, i międzywojennym Zakopanem i Poznaniu, w wojennej Warszawie i Manchesterze. Podróżą najciekawszą jest ta w serce i świat wewnętrzny Lilki. Zarówno wtedy, kiedy przyglądamy się jej dojrzewaniu, rozwojowi uczuciowemu i intelektualnemu, niezachwianej wierze w siłę sztuki jak i rosnącemu rozczarowaniu światem i ludźmi. Zamysł scenarzysty i reżysera wspaniale realizują aktorki tworząc świetne, zapadające w pamięć kreacje.”
„Lilka cud miłości” to przedstawienie, w którym dzięki wspaniałej grze czterech wspaniałych aktorek powstaje obraz życia i miłości tytułowej Lilki.
Paulia Holtz tworzy wyrazistą postać młodej Marii, Joanna Żólkowska to Lilka ironiczna i kokieteryjna, Magdalena Zawadzka jest Pawlikowską-Jasnorzewską patrzącą na swoje życie z perspektywy czasu, Krystyna Tkacz wnosi w ten obraz dawkę muzyki.
Godzina wspaniałego spotkania z poezją i doborową obsadą minęła bardzo szybko, aby zatrzymać ją na choć trochę dłużej zapraszamy do galerii.