Jesteś tutaj:

Świętowanie 3 Maja

Data: 09.05.2018 r., godz. 12.00    570
3 maja Skwer Czterech Wieszczów wypełnił się kolorowymi atrakcjami dla najmłodszych mieszkańców Radzymina. Wieczór poświęciliśmy Ignacemu Janowi Paderewskiemu.
Dzieciaki miały do swojej dyspozycji karuzelę, dmuchany zamek. Animatorzy przez 3 godziny zapewniali rozrywkę – było strzelanie z łuku, przeciąganie liny oraz wiele innych rozgrywek. Nie zabrakło obowiązkowych na każdym pikniku - malowania buziek oraz skręcania balonów w najprzeróżniejsze zwierzątka. W przerwach między karuzelą, dmuchańcem i zabawami można było gratisowo chrupać popcorn i zajadać watę cukrową 
Choć miejsce na zabawę nie było zbyt obszerne – wszyscy świetnie się bawili :)

Zaraz po zakończeniu pikniku w budynku biblioteki, w Miejskiej Sali Koncertowej, rozpoczął się koncert poświęcony jednemu z najbardziej zasłużonych dla odzyskania przez Polskę niepodległości 100 lat temu: Ignacemu Janowi Paderewskiemu. Słowo wstępne na temat tego męża stanu i wybitnego kompozytora wygłosił świetny mówca, literaturoznawca Waldemar Smaszcz. Koncert złożony z pieśni Paderewskiego op. 7 do słów Adama Asnyka oraz pieśni op. 22 do słów Catulle Mendesa wykonała wybitna śpiewaczka od lat związana z polską sceną narodową Anna Lubańska (mezzosopran). Akompaniowała jej Ewa Guz-Seroka znakomita pianistka związana na stałe z Uniwersytetem Muzycznym im. Chopina w Warszawie. W przerwie między pieśniami wystąpił Mikołaj Seroka - młody utalentowany pianista, uczeń prof. Karola Radziwinowicza. Wykonał kilka najpopularniejszych utworów instrumentalnych skomponowanych przez Paderewskiego.