Jesteś tutaj:

Wieczór z Anną Seniuk

Data: 12.04.2018 r., godz. 09.30    819
Wysłuchaliśmy poetycko-muzycznej opowieści o sztuce odbywając barwną wędrówkę śladami minionej epoki. „Wieczór w Teatrze Wielkim” zakończył się spotkaniem autorskim z aktorką i jej córką, Magdaleną Małecką-Wippich.
W sobotni kwietniowy wieczór w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie gościliśmy Annę Seniuk. W mistrzowski sposób zaprezentowała Poemat Warszawski Stanisława Balińskiego, poety zaliczanego do Grupy Skamander. Kameralny spektakl był nie tylko ucztą dla fanów teatru, ale dla każdego, kto kocha muzykę i poezję. Uświetniła go swoją grą Magdalena Małecka-Wippich (altowiolistka i kameralistka, prywatnie córka) wykonując na altówce suity solowe Jana Sebastiana Bacha.

Kilka lat temu Anna Seniuk w wywiadzie dla Gazety Krakowskiej podkreśliła: „Mówię poemat Balińskiego od wielu lat, ale bardzo rzadko. Wymaga bowiem specyficznej publiczności, kameralnego otoczenia i doskonałej oprawy muzycznej“. Takie warunki i atmosferę udało się stworzyć w kameralnej Sali koncertowej w Radzyminie.

W drugiej części wieczoru odbyło się spotkanie autorskie - opowieść o życiu, aktorstwie i powstaniu książki pt. "Nietypowa baba jestem" (wywiad Magdaleny Małeckiej z Anną Seniuk). Po nim można było uzyskać autografy obu pań i chwilę z nimi porozmawiać.

Opinię o tym, o czym i w jaki sposób mówiła Anna Seniuk można sobie wyrobić oglądając w TV NOVA jej rozmowę z red. Markiem Czyżem.