Jesteś tutaj:

Smok zgładzony

Data: 08.03.2018 r., godz. 12.00    1009
Aktorzy amatorskiego Teatru Niezbędnego zaprezentowali sztukę Jewgienija Szwarca pt. Smok.
„Smok” to najbardziej znana sztuka Jewgienija Szwarca, rosyjskiego dramatopisarza, autora baśni teatralnych i scenariuszy filmowych. Opowiada o „zrobaczywieniu dusz ludzkich” w systemie totalitarnym. Po premierze (sztukę reżyserował Nikołaj Akimow) uznano, że to „baśń szkodliwa”. Aż do 1962 roku była zakazana...

Sztuka, której premiera miała miejsce w lutym w Wyszkowie, była spektaklem inauguracyjnym Teatru Niezbędnego - grupy wyszkowian i kraszewian, przyjaciół wywodzących się niegdyś spośród instruktorów i przyjaciół harcerzy Rdzewiejących Niezbędników, a teraz też amatorów - miłośników teatru. Do powstania "Smoka" przyczynili się też pedagodzy wyszkowskiego niezależnego ośrodka kultury: Akademii Umiejętności Pan Hilary.

Aktorzy Teatru Niezbędnego zagrali brawurowo, z polotem, lekkością. Sumiennie zapracowali na długie oklaski widowni, która nie chciała się z nimi rozstać... Na pamiątkę wystawienia spektaklu w Radzyminie otrzymali książki i albumy o naszym mieście.

Cieszymy się, że i aktorzy miło wspominają występ w Radzyminie. Na profilu Akademii Umiejętności Pan Hilary na FB umieścili następujący wpis:
"Było wspaniale. Smok pokonany, miasto wyzwolone, prezydent i burmistrz w ciupie, Lancelot i Elza szczęśliwi. MY też  :)
Wspaniałe przyjęcie przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin. Profesjonalna obsługa, pełna sala i świetna atmosfera w Miejskiej Sali Koncertowej Im. F. Chopina w Radzyminie. Publiczność wsłuchana i wrażliwa... No i ten aplauz na koniec...
My to mamy szczęście!"

Drodzy Aktorzy Teatru Niezbędnego - podziękowania to przede wszystkim Wam się należą. Bardzo Wam dziękujemy! To był piękny wieczór!