Jesteś tutaj:

26. Finał WOŚP w Radzyminie

Data: 29.01.2018 r., godz. 18.30    1474
W niedzielę 14 stycznia odbyła się 26. edycja Finału WOŚP.
W tym roku na terenie gminy Radzymin (w Radzyminie, Ciemnem, Słupnie, Nadmie i Załubicach) oraz gminy Dąbrówka kwestowało w sumie 115 wolontariuszy. Zbiórce towarzyszył Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Radzyminie - w Branżowej Szkole I Stopnia, Maraton Zumba zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 2 w Radzyminie oraz - jak co roku - program artystyczny zorganizowany w hali sportowej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Można tam było obejrzeć pokazy sportowe, taneczne i koncerty muzyczne. Odbyła się także licytacja przedmiotów i usług ofiarowanych przez darczyńców. Licytowano m.in. serduszka WOŚP (25 srebrnych i 1 złote) ufundowane przez pracownię Jubiler BT w Radzyminie, Dzień z Burmistrzem, specjalne numery Radzymińskiej Karty Mieszkańca i numer startowy 1920 podczas tegorocznego półmaratonu organizowanego 15 sierpnie 2018 r. Wśród fundatorów przedmiotów oferowanych na licytację znaleźli się partnerzy Radzymińskiej Karty Mieszkańca: InterMarche MODOTI, Betonosfera, Dietetyka2be, GieraDesign, La Pasta, RKS Mazur, Akademia Michała Podlaskiego Victoria Radzymin, Rest Sauna Radzymin, a także firma PAMELO Sławomira Rosłona, zespół Happysad (który wystąpił niedawno w Radzyminie), uczestnicy warsztatów realizowanych przez Fundację KREATYWNI ze Słupna (w ramach projektu "Decydujesz pomagamy" dofinansowanych przez TESCO) i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin, przy której powstał sztab WOŚP w Radzyminie i która czuwała nad sprawną organizacją zbiórki i wszystkich atrakcji jej towarzyszących. Całość zwieńczyło światełko do nieba, którym w tym roku był pokaz fire show w wykonaniu Teatru Ognia NAM-TARA z Chorzowa.

Podczas tegorocznej zbiórki udało się zebrać kwotę ponad 46 tys. zł: 45 854,10 zł (w tym 2285 zł za pomocą terminali płatniczych), około 200 zł w walutach obcych (euro, dolar, funt i inne) i złotą obrączkę. Co najmniej 5480,94 zł zostało zebrane przez wolontariuszy gminy Dąbrówka.

W tym roku zbierano pieniądze na wyposażenie podstawowych oddziałów neonatologicznych w specjalistyczny sprzęt służący do ratowania noworodków.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za wielkie serce!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radzyminie.